הדירקטוריון החדש של צים מינה ועדה לאיתור יו"ר – TheMarker

לכתבה המלאה והמקורית באתר The Marker לחצו כאן.

הדירקטוריון החדש של צים מינה ועדה לאיתור יו"ר

בעלי אגרות החוב בחברה דחו את הצעתה של החברה לישראל למנות לתפקיד את מנכ"ל צים, רפי דניאלי

הדירקטוריון החדש של חברת צים התכנס בסוף השבוע שעבר וקיבל עדכון על התוכנית העסקית של החברה, ומצגת על החברה. דירקטוריון החברה מינה ועדה שתאתר יו"ר בלתי תלוי לחברה, לאחר שהצעתה של החברה לישראל למנות לתפקיד את רפי דניאלי, מנכ"ל צים, נדחתה על ידי בעלי אגרות החוב.

דירקטוריון החברה כולל את בירגר מאייר מטעם בעלי האוניות, שלמה שרון ורגינה אונגר נציגי בעלי איגרות החוב, ד"ר קרסטן ליבינג מטעם הבנקים, דימיטריוס קציס נציג בעלי האוניות, ניר אפשטיין נציג הבנקים, ורפי דניאלי ויואב זבה כדירקטורים מטעם החברה לישראל.

דירקטוריון חברת צים

דירקטוריון חברת צים

חברת צים השלימה את הסדר החוב שבמסגרתו הומר חוב של 1.4 מיליארד דולר ל-68% ממניותיה של החברה והחברה לישראל הזרימה 200 מיליון דולר בתמורה להקצאה של 32% ממניותיה של החברה.

בעקבות הסדר החוב הצטמצם החוב הפיננסי של צים ל-2 מיליארד דולר כולל אגרות חוב בהיקף של 762 מיליון דולר לתקופה של 9 שנים שמהן 275 מיליון דולר מובטחים באוניות שבבעלות צים. ההסדר כולל הפחתה של 48% בדמי החכירה שתשלם צים על האוניות שתחכור וצפוי להביא לשיפור של 184 מיליון דולר בתזרים המזומנים של החברה ב-2014 בהשוואה ל-2013 ולשיפור של 252 מיליון דולר בתזרים המזומנים מפעילות מימון ב-2014.

צים וענף ההובלה הימית במכולות ממשיכים להתמודד עם עודף כושר הובלה על הביקוש כתוצאה מההתאוששות האיטית של הכלכלה העולמית.