חוות דעת מקצועית בלחיצת כפתור

למה Opinionz?

מאת: רגינה אונגר רו"ח

 

Opinionz הינו מיזם אינטרנטי פורץ דרך בתחום מתן וקבלת חוות הדעת מקצועיות. בתחומים שונים.

מייסדי המיזם, שמו לעצמם למטרה לעשות שימוש נבון בטכנולוגיה לטובת ייעול תהליכי קבלת חוות דעת מקצועית מטובי המומחים בארץ. מטרת המיזם הנגשה נוחה ויעילה לחוות דעת מסוגים שונים.

בשבועות האחרונים תפסו את עיננו מספר נושאים בהם אנשים עוסקים מידי יום ורצוי שיתייעצו בעודם עושים זאת. כך פורסם בעיתון כלכליסט ביוני 2015 כי הביקוש למשכתנאות בחודש מאי הרקיע שחקים.

איך ניקח משכנתא יעילה? נשתמש באתר  Opinionz

נטילת משכנתא אינה החלטה חד פעמית שאפשר "לשגר ולשכוח ממנה" ,זהו תהליך רציף ודינאמי המצריך מעקב רציף לאורך כל חיי ההלוואה על מנת שלא לאבד הזדמנויות להחליפה ולחסוך סכומים ניכרים או על מנת להתאימה למצב הכלכלי המתעדכן של נטול ההלוואה.

יש לענות על שאלות כגון:

  • איזה סכום מקסימאלי מתאים לנו ליטול?
  • באיזה ריביות ובאיזה הרכב?
  • ריבית קבועה ?צמודה ?משתנה?
  • כמה שווה הנכס שלי לצרכי משכנתא?
  • הלוואה ל- 20 שנה? עשר שנים? מה כדאי?
  • איזה בנק מעניק את התנאים הטובים ביותר?
  • ועוד

מומחה יעיל יחסוך לכם סכומים גדולים בריבית על המשכנתא

כתבה שפורסמה בכלכליסט | יוני 2015

נמשכת העלייה בנטילת משכנתאותזינוק של 29% במאי ל-5.8 מיליארד שקל

מדובר בביקושים גבוהים ב24% – בהיקף המשכנתאות בהשוואה לממוצע 12 החודשים האחרונים. בין הסיבות, אי הוודאות בשוק הנדל”ן בעקבות תוכנית כחלון וקמפיין של משרד הבינוי ובנק ישראל הקורא לזכאים שנטלו בעבר משכנתאות למחזרן.

תומר ורון, 11.06.15 ,13:36

חודש מאי כולל בתוכו גם מיחזורים בהיקף של 233 מיליון שקל בעקבות המקפיין שמובילים משרד הבינוי ובנק ישראל הקורא לזכאים שנטלו בעבר משכנתאות מכספי המדינה למחזר את המשכנתא. כיום, בגלל סביבת הריביות הנמוכות, יוצא מצב אבסורדי בו דווקא אותם זכאים שזכו בעבר להטבה מהמדינה – משלמים ריבית גבוהה יותר על המשכנתא ולכן הקמפיין קורא להם למחזר את המשכנתא במסלול מהיר.

מאז תחילת שנה (כולל אותם מיחזורים שמסתכמים בכמיליארד שקל) היקף המשכנתאות החדשות הסתכם ב- 25.2 מיליארד שקל, לעומת 21 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד – עלייה של.20% גם בנטרול של אותן משכנתאות מכספי המדינה, מדובר בעלייה חדה של 14%.

שנת 2014 הסתכמה כולה בהיקף משכנתאות חדשות של 51.6 מיליארד שקל והשוותה את השיא שנקבע קודם לכן בשנת 2013. אם הקצב הנוכחי יישאר ברמות הגבוהות כפי שמתאפיין מאז תחילת השנה – שנת 2015 תעקוף את השנים שקדמו לה.

Document-page-001